שיווק באינטרנט – מה זה אומר וממה מורכב

כיום, תחום של שיווק באינטרנט זה כבר לא רק קידום אתרים במנועי חיפוש ופרסום בגוגל, אלא הרבה יורת מזה.

שיווק באינטרנט נכון ויעיל מצריך השקעת זמן מרובה ותכנון אסטרטגי נכון שמחשב כל צעד בתהליך, כאשר גם כישלונות אפשריים חייבים להילקח בחשבון, אחרת התכנון לא יהיה נכון.

אז בואו ונראה מהו תחום שיווק באינטרנט וממה מורכב:

קידום אתרים במנועי חיפוש – תהליך רב שלבי ונמשך תקופה של שנה לפחות, כאשר במהלך שנת פעילות משותפת עובר אתר הלקוח שינויים רבים ובין המהותיים שבהם ניתן לציין את שינוי התכנים הקיימים באתר ע"י שכתובם, שינוי תוכן של תגיות חשובות כגון כותרות חיצוניות ותיאורי דפי האתר המקודם.

פרסום בגוגל בקישורים ממומנים – רכישת שטחי פרסום במנוע חיפוש של גוגל וגם ברשת התוכן והחיפוש שלו, כאשר המודל עובד לפי הגישה עם לא לחצו על מודעת פרסום שלך, לא שלמת דבר ובכך הינך מבטיח לעצמך שרק מי שמתעניין בהצעתך, ילחץ על הפרסום.

פרסום בפייסבוק – גישה זהה לחלוטין כמו בגוגל מבחינת התשלום, אך הפרסום מופיע רק בפייסבוק ולא מבוסס טקסט לחיפוש, אלא הגדרות אחרות כגון גיל, תחומי עניין, מצב משפחתי ועוד.

פרסום מאמרי יחסי ציבור – שיטת שיווק זאת מבוססת הפגנת ידע מעמיק בתחום פעילותך, תוך מתן ערך מוסף לגולש ושילוב נבון של קריאה לפעולה.

השתתפות בפורומים מקצועיים – שיטה זו מבוססת השתתפות פעילה בפורומים מקצועיים, בהם יינתן מענה לשאלות הגולשים ובכך יתאפשר לך להתקשר בצורה ישירה עם לקוחות פוטנציאליים שלך, שחלקם יכולים להפוך ללקוחות משלמים.

רכישת שטחי פרסום באתרים שונים – כמות לא מבוטלת של אתרים בנושאים שונים, כאשר חלקם הגדול מוכר שטחי פרסום.

בהתבסס על נתוני פעילות של האתר, ממנו תרצה לרכוש שטחי פרסום, ניתן להניח כי תנועת גולשים באתר, בו ימוקמו באנריים פרסומיים, יכולה להביא לעסקאות, אך פעילות במשך תקופה מסוימת תוכל ללמד אותך האם הערכה שהתקבלה על בסיס נתונים סטטיסטיים, הייתה נכונה.

ולסיכום: לפי הכתוב, ניתן להבין כי תחום שיווק באינטרנט כולל בתוכו המון תתי תחומים, אשר כל אחד היום נחשב כתחום בפני עצמו ורק שילוב הנכון של כל תתי תחומים יכול להביא לתוצאה הרצויה.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
שיווק באינטרנט – מה זה אומר וממה מורכב, 10.0 out of 10 based on 1 rating

אין אפשרות להוסיף תגובה.